Tiibeti arsti vastuvõtud 6. august – 20. september 10.00-16.00

28. July 2019

TIIBETI ARSTI VASTUVÕTT ALGAB 6. AUGUSTUSTIST 10.00-16.00. Kellel on olnud probleeme tervisega või kes soovivad oma tervist säilitada siis suurepärane Tiibeti Meditsiini arst Tsering Chosom on Eestis ravitsemas ja oma oskusi õpetamas ja võite sellest osa saada!

AEGADE REGISTREERIMINE: https://lodeypemazhedpa.org/broneeringud/

INFO: 5518848, Kätlin

Hind: 50 eurot esmavastuvõtt, 25 korduv vastuvõtt. Kaasa uriiniproov.

Broneerida saab ajavahemikule 6. august- 20.10.2019.

Registreerimistasu 50% summast ehk 25 eurot tagab aja, ülejäänud 25 eurot palume tasuda 24h enne tulekut. Aja tühistamisel ettemaksu ei tagastata.

Arst analüüsib Tiibeti meditsiinis tuntud ravimeetoditega teie tervislikku seisundit, vajadusel määrab ravi, ravitseb ja annab nõu, proovib leida tekkinud haiguste algpõhjused ja leida ühiselt lahendused neile. Kiirustage sest ajad on piiratud!

Arsti siiatulekuks võib koolile teha annetusi millega kaetakse tema reisi ja siinviibimise kulud. Lodey Pema Zhedpa OÜ: EE512200221071422852, märge Tiibeti arsti konsultatsioon ja nimi. Kes vajab arvet, teatab. Arst räägib Tiibeti keeles, tõlkega inglise keelde, vajadusel eesti keelde, sellest vajadusest peab samuti teatama sel juhul. Tõlk ei ole pidevalt koha peal.

Augustis ja septembris toimuvad ka Tiibeti Medistiini ja Tiibeti Massaazi koolitused meie koolis: Lodey Pema Zhedpa Rahvusvaheline Budistlik Kool: https://lodeypemazhedpa.org/…/tiibeti-meditsiini-ja-tiibet…/Oled väga oodatud!

Kui soovid end ja oma perekonda või patsiente aidata iidsete Tiibeti ravimeetoditega oled oodatud Tiibeti Meditsiini ja Tiibeti Ku nye massaazi intensiivkursustele mis on mõeldud nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Erakordsed õpetused eriselt õpetajalt Tshering Chozomilt ootavd sind augustis ja septembris. Loengud toimuvad Tallinnas ja algavad sissejuhatava loenguga 2. augustil kl 18.00.

Tiibeti Ku Nye massaazi õpe 2-16. august!
Tiibeti medistiini õpe alates 17.08.2019 algajatele ja edasijõudnutele ja Ku Nye massazi õppega edasijõudnutele toimub septembris.

Kõik loengud toimuvad Lodey Pema Zhedpa Rahvusvahelises Budistliku Filosoofia Koolis, Laki 19, Tallinnas.

AJAKAVA
T,K,N,R 18-21.00 Õhtused loengud 3h, paus 15 min
L; P 10.00-13.00 Loeng, paus 15 min
13.00-14.30 Lõuna
14.30- 19.30 Loeng, paus 15 min
NB! Juhul kui õpetaja jaoks on meie valitud loenguprogramm liiga intensiivne, pakub ta omad ajagraafikud sest kõik oleneb kuulajate suutlikusest infot vastu võtta ja õpetajast, kuruse maksumuses tagasiarvestusi ei tehta.
Hind: 1 kuu kursused Kunye massaazis ja Tiibeti Meditsiinis 800 eurot
Vaid Tiibeti Ku Nye massaazi kuruse hind 2-16. august 400 eurot.
Võimalik loengutel osaleda ka päeva ja õhtu kaupa
1 päev 60 eurot
3h loeng 25 eurot

Esmaspäev on laamal puhkepäev.
Toimuvad ka Tiibeti arsti vastuvõtud T,K,N,R kl 10.00-16.00.
Õpetaja: auväärne Tsering Chozom, tõlge laama Lopon Karma Tshewang, inglise keelde, vajadusel tõlge eesti keelde.
Vastuvõtule saate broneerida kodulehel teenused: broneeringud: vali: Tsering Chozom
https://lodeypemazhedpa.org/broneeringud/

Broneerida saab ajavahemikule 6. august- 20.10.2019.

A program for Tibetan medicine course in Tallinn for beginners and advanced level starts in august 2019. Welcoming informative teaching is on 2.08.2019 18.00!

Toimumisaeg 2. august- 22. september
2. august kl 18.00-19.30 sissejuhatav loeng selle aasta esimesele tiibeti meditsiini kurusele. Loengu hind 25 eurot, vajalik eelregistreerimine ja tasumine eelmisel päeval. Hind 25 eurot.

Loengud toimuvad augustis: T,K,N,R,L ja P v.a 24 ja 25 august.

Toit ei ole hinnas. Laama teeb valiku loenguteemadele jooksvalt olenevalt õpilaste teadmiste tasemele, Tiibeti meditsiini ja Ku nye massaazi loengute ülesehitus on omavahel põimunud kuna osad teemad kattuvad. Alustatakse Tiibeti meditsiini sissejuhatusega ja edaspidi antakse Ku nye massaazi õpetus, peale seda süvendatult Tiibeti meditsiin. Kaasa kirjutusvahendid, mugavad riided ja matt. Kohane riietus, naistel õlad, jalad kaetud (tegemist vaimuliku budistliku õpetajaga).
Õppekeel: Loeng toimub Tiibeti keeles, tõlkega inglise keeled ja vajadusel Eesti keeles.

TOIMUMISAEG: 2. august- 22. september
2. august kl 18.00-19.30 sissejuhatav loeng selle aasta esimesele tiibeti meditsiini kurusele. Loengu hind 25 eurot, vajalik eelregistreerimine ja tasumine eelmisel päeval.

SIHTGRUPP
Tiibeti meditsiini ja Ku Nye massaaziõpe sobib kõigile, kes tunnevad huvi idamaade tervendamismeetodite vastu ja soovivad ka enda tervisest ja kehast rohkem teada saada.
Erinevaid TB ja KM teraapiaid sobib kasutada koos mõne teise teraapiaga ja on ka suurepärane iseseisev meetod oma pere aitamiseks ja toetamiseks.

LISAINFO:
Õpe toimub kooli ruumides, võimalusel võtke kaasa joogamatt. Ku Nye massaaži tehakse põrandal mattidel. Kaasa ka kirjutusvahendid ja isiklikud hügieenitarbed.

KURSUSE MAHT: 115 h kuus.

ÕPETAJA: Tsering Chozom Tiibeti meditsiini eraarst ja vaimsete tehnikate ja kehateraapiate õpetaja, Tiibeti munk.

TOIMUMISE KOHT:
Lodey Pema Zhedpa Rahvusvaheline Budistliku Filosoofia Kool Tallinnas, Laki 19.

HIND:
800 eurot kuus. Üksikuna kursuse hind on 25 eurot õhtune loeng 3h, nädalavahetuse 1 päev 60 eurot. Ilma lõunapausita 8h loengut. Lõunasöök ei ole hinnas, sööme väljas, võimalik süüa oma sööki kohapeal.

ÕPPEKEEL: õpe toimub tiibeti keeles, tõlkega inglise keelde, vajadusel tõlkega eesti keelde.

REGISTREERIMINE ja TASUMINE: lodeypemazhedpa.org, tasumine Lodey Pema Zhedpa OÜ: EE512200221071422852, Swedbank AS. Selgitus: TM kursus ja nimi. Kogu kursuse eest tuleb tasuda hiljemalt 31.07.2019. Üksikutele loengutele registreeri ja tasu 24h enne loengut. Juhul kui ostate kogu kuu kursuse ja puudute siis raha ei tagastata kuna õpetaja kutsumisega kaasnevad kulutused. Kes soovib võib teha kooli kodulehel annetuse õpetaja tuleku ja siin oleku kulude katmiseks.

REGISTREERIMINE vastuvõttudele: https://lodeypemazhedpa.org/broneeringud/
Registreerimine on kinnitatud ettemaksu laekumisel 50% ulatuses, juhul kui te vastuvõtule tulla ei saa ettemaksu ei tagastata, võite maksta ka kogu vastuvõtu summa. Esmavastuvõtu hind 50 eurot, korduv vastuvõtt 25 eurot. Mitte tulemisest teatada hiljemalt 24 h enne vastuvõttu, muul juhul ettemaksu ei tagastata ja aeg vabastatakse teisele kliendile sest vastuvõttude arv päevas on piiratud 5le kliendile, soovijaid on palju!

ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Tiibeti Medistiini 1 aasta
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on vaibaga, kaasa oma matt
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: –
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Tõend väljastatakse koolitusel osalenuile soovi korral.
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Ku Nye massaaži põhimõtteid ja oskab seda rakendada teiste peal.
Sel aastal ei ole koostööd Eesti Töötukassaga, järgmisel aastal see võimalus olemas!
Massaazile broneerimisel võimalik kasutada SportID-d!

Loedey Pema Zhedpa org team

A program for Tibetan medicine course in Tallinn for beginners and advanced level starts in august 2019. Welcoming informative teaching on 2-4.08.2019.

AUGUSTI ja SEPTEMBRI TIIBETI MEDITSIINI PROGRAMM 2019
UUS! Augustis ja septembris pühendume tervisele ja Tiibeti traditsioonilise meditsiini õpingutele.
1. Tiibeti Meditsiini kursus algajatele ja edasijõudnutele, kestvus 3 aastat
Õpetaja dr. Tshering Chosang kes on tiibeti meditsiini arst.
2. Tiibeti Ku Nye massaazi kursus, kestvus 2 aastat, õpetaja dr. Tshering Chosang Tiibetist.
Tõlge tiibeti keelest inglise keelde: laama lopon Karma Tshewang.
Kaks laamat õpetavad meile meditsiini, suurepärane võimalus saada mitmetasandilist õpet enda kehast ja meelest! Ülekanded jm vajalik antakse õpilastele jooksvalt. Sobilik nii meditsiinihuvilistele kui budistidele sest edasijõudnutele tantristlikus õpetuses on anatoomilise õpetused väga vajalikud praktikate tegemisel.
Kes soovib võtta varjupaika Lopon Karma Tshewangilt või saada Medistiini Buddha ülekannet, palume sellest teada anda jooksvalt ja leiame sobiliku aja.

Esimest korda tuleb Tallinnasse Tiibeti meditsiini (edaspidi TM) suur asjatundja Tsering Chosom- eraarst (private physician) kes on õppinud Tiibeti traditsioonilist meditsiini 12 aastat ja juba lapsepõlvest saadik oma õpetaja Lama Kunga kõrval. Peale õpinguid omandas ta tavalise ja ebatavalise praktika ja omandas kogemused ja on ravinud ja aidanud inimesi 22 aastat. Ta on läbinud Yuthok kolme juure praktikad siis spetsialiseerunud arstiks, tiibeti meditsiini spetsialistiks Indias, Nepaalis ja Bhutanis. Tema ravi vajavad mitmed nimekad tiibeti budismi õpetajad. Tema eriliseks omduseks on valmistada tiibeti meditsiini ravimeid, need on tal ka Eestis kaasas ja teeme ka patsientidele vastuvõtte. Kuruse kestus 60 päeva, toimuvad ka vastuvõtud. Registreeruda aegsasti. Kursus toimub tiibeti keeles, inglise keese tõlkega laama Lopon Karma Tshewangi poolt. Õpetaja on maailmas tuntud Tiibeti meditsiini ravimite vamistamise poolest ja tal on üle 22 aasta praktikat ja õpet. Hetkel tuleb ta Euroopa ringreisilt Hispaaniasse, Saksamaale ja Prantsusmaale! Kui meil on piisavalt pälvimusi tema all õppimiseks ja piisav teadmiste janu õpetab ta meid ka järgnevatel aastatel. Suurepärane võimalus kõigil omandada uudne Tiibeti ravimeetod, eriti terapeutidele, massööridele jm praktikutele kes soovivad teisi aidata. Vatsuvõtule tulles võib õpetajale teha annetusi.

TIIBETI MEDITSIINI ÕPPEKAVA: õppekava maht kokku 1400 h. Õpe kestab 3-4 aastat ja algab augustis 2019. Pika õppeprogrammi sees ja eraldiseisvana õpetatakse ka Tiibeti massaazi mille õpe kestab 2 aastat. Esimese aasta Tiibeti Meditsiini ja Kunye massaazi intensiivkuruse tasu 800 eurot kuus.
Alustatakse sissejuhatusega Tiibeti Meditsiini 2-3 august. Seejärel Ku Nye Massaaz 4-11. August. Peale seda Tiibeti meditsiin algajate ja septembris Ku Nye massaaz ja Tiibeti Meditsiin edasijõudnutele. Õpetaja ise valib õppemeetiodi ja taktika ja loengu kuupäevade teemad antakse teada kodulehel jooksvalt, kõik oleneb kuulajate oskustest ja suutlikusest.
Kõiki koolitusi pika õppeprogrammi raames on võimalik võtta ka eraldiseisvatena. V.a Budistliku filosoofia õppeprogrammi raames ei ole võimalik astuda 3 taseme tantrajaana õppesse ilma eelnevaid koolitusi läbimata. Samuti Tiibeti meditsiini 2 ja 3 aasta kurusele ei pääse enne 1 ja 2 aastat läbinud õpilased.
Kuu ajaline TM kursus hõlmab teooriat ja praktikat. Samuti on võimalik aeg kirja panna arsti vastuvõtule. Vastuvõtuks palume aeg broneerida alates 5. August kuni 20. September. https://lodeypemazhedpa.org/broneeringud/. Vastuvõtu hind: 50 eurot. Vastuvõtt kestab 45 min. Korduv Vastuvõtt 25 eurot. Rohtude hind sõltub nende omadustest ja hulgast. C 35-50 eurot 1-1,5 kuu rohud. Rohtude tellimiseks on vajalik nende eest eelnevalt tasuda. Hinnale lisandub saatmise kulu DHL-iga.

Kui patsientidele on määratud rohud, saadetakse need teile Nepaalist kui õpetaja on tagasi koju naasnud alates oktoobrist. Hetkel rohte Eestis ei ole, kui leiduvad sponsorid kes soovivad lennukiga rohud kohale tuua on selleks võimalus 600 eurot annetades lennukompaniile.

In engish: The Private Physician Tsering Chozom had been learned 12 years about on tibetan medicine since childhood by his Lama Kunga.

After completed his learning, he cognized on uncommon and common experimentation.With relating experience over 22 years in that, he helped to patients.

He had completed entire practices of uncommon tibetan medicine -Yuthok (three root practices) tsa sum, then he has been stablished specilized physician and expert at India, Nepal and Bhutan.
More abaut teacher in the lectures starting in august. Introduction to Tibetan Medicine and Ku Nye massaaz teaching is held in 2-3.07.2019, Laki 19, Tallinn, Lodey Pema Zhedpa International Buddhist School. Teachings start in 5.08. 2019. You are most welcome! Info tel. 5518848.
Toimumisajad:
Reede 02.08.2019 kell 18.00- 20.30 sissejuhatav loeng Tiibeti Meditsiini ja Ku nye massaazi kahe kuu kursusele. Hind 25 eurot.
Loengud toimuvad augustis: T,K,N,R,L ja P v.a 24 ja 25 august. Esmaspäev on laamal puhkepäev. T,K,N,R toimuvad vastuvõtud arsti juurde, vastuvõtule saate registreerida https://lodeypemazhedpa.org/broneeringud/.
Toit ei ole hinnas. Laama teeb valiku loenguteemadele jooksvalt olenevalt õpilaste teadmiste tasemele, Tiibeti meditsiini ja Ku nye massaazi loengute ülesehitus on omavahel põimunud kuna osad teemad kattuvad. Alustatakse Tiibeti meditsiiniga ja edaspidi antakse Ku nye massaazi õpetus. Kaasa kirjutusvahendid, mugavad riided ja matt. Kohane riietus, naistel õlad, jalad kaetud (tegemist vaimuliku budistliku õpetajaga).

Loengukava august-september tiibeti- inglise keeles.
1 གོམས་པ་དང་པོའི་བོད་སྨན་སློབ་ཁྲིད།
Basic Teaching for Tradition Tibetan Medicine
* གསོ་བ་རིག་པའི་རྒྱུད་བཞིའི་ངོ་སྤྲོད།
Introduction for four tantras
* རླུང་མཁྲིས་བད་ཀན་གསུམ་གྱི་སློབ་ཁྲིད།
Teaching on Nyes pas wind, pile, Phlegm
* ཆུ་བརྟགས། Analyze of water
* རྩ་བརྟགས། Analyze of channel
* རྩ་འཕར་ལུགས། Analyze of panel channel
2 སྐུ་མཉེས་གོམས་པ་དང་པོའི་སློབ་ཁྲིད།
Ku nye basic teaching
• སྐུ་མཉེས་ཀྱི་ངོ་སྤྲོད། Introduction on ku nye
• འབྱུང་བ་ཁམས་ལྔ་ Teaching on five elements
• ༽གཟུགས་པོའི་རྩ་གནད་ཐམས་ཅད་སེལ་བའི་སྐུ་མཉེས།
Purifying entire chanel systems of health for physical pleasure.

• ༢༽ཁྲག་གི་འཁོར་རྒྱུགས་དང་རླུང་གནད་དྭངས་མ་ཆགས་ཐབས།
Refinement techniques of blood circulation and specific point of breathing.

• ༣༽ཡན་ལག་ཐམས་ཅད་ལ་རླུང་སྙིགས་སེལ་ཐབས།
Purification techniques of wind impurities into entire organs.

3 གོམས་པ་གཉིས་པའི་བོད་སྨན་སློབ་ཁྲིད།
Advanced Teaching for Tradition Tibetan Medicine
• ནད་སྣ་ཚོགས་ངོས་བཟུང་། Analyze of Miscellaneous Diseases
• བད་ཀན་སྨུག་པོ་དང་སེར་པོ། Teaching on Phlegm -Gray-yellow
• མེ་དྲོ་དྭངས་བ་དང་སྙིགས་མ་གཉིས་ཀྱི་རང་བཞིན། Medrod digestive process defilement of the pure and impure substances
• གྲང་བ་དང་ཚ་བའི་ནད་ཀྱི་བརྟག་དཔྱད། examines of cold diseases and hot diseases.

TM kursus algajatele
1.1. Sissejuhatus nelja tantrasse- Juurtantra, Selgitav Tantra, Suuliste Juhiste Tantra ja Lõpetav Tantra.
Selgitus:

• Juurtantra on nö sissejuhatus tiibeti meditsiini ja selle lühikokkuvõte.
• Selgitavas Tantras räägitakse embrüoloogiast, anatoomiast, füsioloogiast, haiguste põhjustest ja levikuteedest, sümptomitest, käitumise ja toitumise põhimõtetest, ravimitest, meditsiinilistest instrumentidest, ravimise üldpõhimõtetest, arsti eetikast ja muust.
• Suuliste Juhiste Tantra on kõige mahukam ja käsitleb patoloogiat: erinevate kehaenergiate tasakaalutused, sisehaigused, palavikud, ülakeha haigused, elutähtsate- ja õõnesorganite haigused, suguorganite haigused, üldhaigused, lastehaigused, naistehaigused, nähtamatute jõudude poolt põhjustatud haigused (s.h vaimuhaigused), traumatoloogia, toksikoloogia, geriaatria, viljatus ja muud.
• Lõpetav Tantra on kõige praktilisem ja sisaldab: pulsidiagnostika, uriinidiagnostika, erinevad ravimvormid ja nende valmistamine, välispidised teraapiad ja protseduurid.
1.2. Sapi, tuule ja lima õpetus
1.3. Vee analüüs
1.4. Kanalite analüüs
1.5. Kanalite paneeli analüüs
1.6. Tervise ja haiguste peamised printsiibid
1.7. Pulsi lugemise-, keele-, uriini ja haiguste sümptomite peamised analüüsimise printsiibid
1.8. Toidu ja eluviisiga teostatavad ravialused
1.9. Ravimtaimede abinõu printsiibid
1.10. Sisemiste teraapiate abinõud

1.11. Introduction for four tantras
1.12. Teaching on Nyes pas wind, pile, Phlegm
1.13. Analyze of water
1.14. Analyze of channel
1.15. Analyze of panel channel
1.16. Basic principles of health and disease
1.17. Principals of diagnosis including basic pulse reading, tongue and urine analysis and symptoms of disease
1.18. Basic treatment with food and lifestyle
1.19. Principles of herbal remedies
1.20. Overview of external therapies for rlung, mkhrispa and badkan

2. Edasijõudnute kurus Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis
(Advanced Teaching for Tradition Tibetan Medicine)
Mõeldes ka neile kes varasemalt tiibeti meditsiini õppinud annab õpetaja 7 väga tähtsat teemat õppimiseks edasijõudnutele:
2.1. Mitmesuguste haiguste analüüs
2.2. Õpetus Limast- hall, kollane
2.3. Medrod seede protsess
2.4. Külma ja kuuma haiguste uurimine
2.5. Kogu kanalite süsteemi puhastamine tervise ja psüühilise heaolu saavutamiseks
2.6. Vere ringluse ja hingamispunktide viimistlustehnikad
2.7. Puhastustehnikad tuule mittepuhtuse kõrvaldamiseks kogu kehast

Advanced Teaching for Tradition Tibetan Medicine
2.1. Analyze of Miscellaneous Diseases
2.2. Teaching on Phlegm -Gray-yellow
2.3. Medrod digestive process refinement of the pure and impure substances
2.4. Examines of cold diseases and hot diseases
2.5. Purifying entire chanel systems of health for physical pleasure.
2.6. Refinement techniques of blood circulation and specific point of breathing.
2.7. Purification techniques of wind impurities into entire organs.

2. Tiibeti Kunye massaazi- (KM) ja väliste teraapiate 2 aastane algkursus 2019
(Ku nye Tibetan massage and outer therapies basic teaching course or beginners and advanced students 2019)
Ku Nye massaaž on tiibeti meditsiini (TM) osa ja kuulub TM väliste teraapiate alla. Ku Nye tegemiseks analüüsitakse klienti ja massaazi tegemisel kasutatakse erinevaid abivahendeid. Eesmärk tasakaalustada meie sisemised ja välimised elemendid ja taastada harmoonia kehas ja meeles.
3.1. I osa TM põhimõtted (1 päev)
3.2. Sissejuhatus Ku nye-sse (Introduction on ku nye)
3.3. 5 elemendi õpetus (Teaching on five elements), Nyepad, põhjus- tagajärg;
3.4. 4 Tantrat
3.5. Kolm Juurt
II osa KM alused
– KM tutvustus
– Spetsiaalsete õlisegude valmistamine, hoidmine ja kasutamine
– Massaažitehnikad
– Liigeste liigutamine
– Lihaste käsitlemine
– Õli eemaldamine

3. Ku Nye Massaaž edasijõudnutele
Õpetatakse kuidas kasutada massaazi abivahendina tsoonide mõjutamiseks kive, teokarpe, oksi jm. Erinevad massaazitehnikad, punktide mõjutamine erinevatel eesmärkidel, leotamised, kompressid jm.

5. Välised teraapiad
Tiibeti Meditsiinis on kasutusel erinevaid väliseid teraapiaid. Välised teraapiad põhinevad energiate süsteemil (kuum, külm ja vibratsioonid jm).Õpetaja teeb ise valiku vastavalt õpilaste valmisolekule.
Välised teraapiate 2 aastase kuruse liigid:
– Kivimassaaž
– Moxa tehnikad ja punktid
– Moksibustsiooni ehk põletusteraapia 6 liiki
– Kuputeraapia, eri tüübid, märk, kuiv jne
– Bambuskepi teraapia
– Teokarpidega massaaz
– La energia, massaaž
– Kanalid ja chakrad
– Chakrad, tsooniteraapia
– Kuumad ja külmad kompressid
– Erinevad veeteraapiad
– Astroloogia

6. Diagnostika
Diagnoosimise alused, keha tundma õppimine, meeleelundite tundma õppimine.
Erinevad diagnoosimise liigid:
Uriinianalüüs
Pulsilugemine
Aadrilaskmine
Akupunktuuri ehk nõelravi alused.
Energiate tasakaalustamine, ravi, kaitse süsteemid jpm.

TM Lühitutvustus
Meie haigused eksisteerivad 3 tasandil: füüsilisel, vaimsel ja energeetilisel. Haiguse algpõhjus on aga alati vaimne. Haigusi põhjustab põhjustagajärje seadus- karma seadus ehk meie poolt varem sooritatud negatiivsed teod. Sellele lisanduvad vale toitumine, ilmastikumõjud, stress, vaimolendid meie umber ja psühholoogilised tegurid. Tiibeti meditsiin on lahutamatult seotud Tiibeti budistliku filosoofiaga mille kohaselt on kõigi kannatuste juur meie teadmatus ehk juhmus mis omakorda tekivad kolm meelemürki – juhmus, viha ja iha, neid loetakse ka haiguste peamisteks tekitajateks. Tiibeti Meditsiin tegeleb haiguste tekke algpõhjuste väljaselgitamise ja ravimisega.
Tiibeti Meditsiin on väga vana meditsiini süsteem mis põhineb budistlikul filosoofial ja psühholoogial, see seletab kuidas kõik eksisteerib või eksisteeri maailmas mis on juhitud meele ja viie elemendi poolt. Meelt loetakse kõige aluseks sest kogu eksistents ja liikumine sõltub meele liikumisest. Meel on iga sisemise ja välimise ilmingu looja.

Vastavalt Tiibeti budismile- ja meditsiinile on kannatustel ja haigustel oma kindlad põhjused.
Meel ja 5 elementi avalduvad end energia vormis ja materialide kaudu kolme aspekti: keha, energia ja meel, mis inimkehas on peegeldunud kolme energia vormis- tuul (tib: rLung), Sapp (mKhrispa, häälda: Tripa) ja Lima (Badken). Need printsiibid on kvintessents meie energiatest mis meie kehas pidevalt voolavad ja hoiavad püsivalt tervist vaimses teadlikkuses. Need 3 printsiipi annavad positiivse tervise kui nad on tasakaalus ja harmoonias ja toovad haigusi kui tasakaal neis on kaotatud. See on keha ja meele teooria, haiguspõhjuslikkuse õpetuse, patoloogia,, diagnostika ja ravi keskne printsiip Tiibeti Meditsiinis. Lühidalt on see meele energia ülemineku, kehavedelike ja füüsilise ehituse raamistik ja teooria millele on Tiibeti Meditsiin asutatud. Sajad raviarstid on uurinud, töötanud ja kirjutanud lugematuid kommentaare põhitekstile Gyud-shi (‘Four Tantras ehk neli Tantrat), praktika, ravimiõpetus, kliinilised uuringud lisaks Tiibeti Meditsiini ajaloole ja see kunst on jäetud järgnevatele põlvedele. Tiibeti meditsiini isaks peetakse Juthog Jontan Gonpo’d (8. saj.), kes kaasajastas ja kirjutas ümber peamise tiibeti meditsiinikaanoni – Gyud-bzhi (neli tantrat). Ta rajas Tiibetisse esimese budistliku meditsiini õppeasutuse, kus õpetas meditsiini, astroloogiat, budistlikku filosoofiat ja meditatsiooni. Tiibeti meditsiin rajaneb 5 elemendile – ruum, õhk, tuli, vesi, maa.
Selle kontseptsiooni kohaselt on kolm meelemürki meie keha kolme energiasüsteemi aluseks mis on seotud eelpool toodud energiatega. Tiibeti meditsiinis kutsutakse neid tuul (rLung) – ihad, sapp (mKhris-pa) – viha ja lima (Bad-kan) – rumalus. Need kolm energiat on otseselt seotud ka viie elemendiga – ruum, õhk, tuli, vesi, maa. Kui meie keha energiakanal blokeerub nt vihastamise, negatiivsete emotsioonide, trauma vm põhjusel, siis me haigestume.
Kolm energiat jagunevad omakorda: 5 tuule energiaks, 5 sapi energiaks ja 5 lima energiaks; nad asuvad ja toimivad meie keha eri piirkondades ja organites. Näiteks on tuule energia seotud õhu elemendiga, sapi energia on seotud tule elemendiga ja lima on seotud vee ja maa elemendiga. Need energiad jagatakse kuumaks ja külmaks. Sapp on kuum energia, lima on külm energia ja tuul on liikumine, neutraalne – ta liigub nii kuuma kui külma suunas. Need 15 energiat on väga olulised.
Meil on ka 7 keha koostisosa – meie keha väga tähtsad energiad, mis luuakse seedesüsteemist. Toidu söömine on esimeseks astmeks keha moodustumisel – toitainete essents (puhas ja ebapuhas). Järgmine veri, pehmed koed/lihased, rasv, luud, luuüdi ja reproduktiivsed vedelikud (sperma, munarakud). Need kokku moodustavadki keha 7 koostisosa.
Vastavalt Tiibeti meditsiinile on haigustel neli tekkepõhjust:
• aastaaegade vaheldumine;
• nähtamatud negatiivsed jõud ja deemonid;
• vale toitumine;
• vale eluviis ehk käitumine.

Toitumine on väga oluline TM-s. Edaspidi käsitleb õpetaja ühe suure teemablokina toitumist. Rohkem TM kohta saad lühidalt lugeda siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Tiibeti_meditsiin

English: Tibetan Medicine is a very ancient medical system based on Buddhist philosophy and psychology. It explains that everything existing or non-existing in the world derives from the mind and the five elements. The mind is considered to be the base because all existences and moments depend on its movements; it is the creator of every external and internal phenomena.
The mind and the five elements manifest themselves in the form of energy and gross materials into three aspects: body, energy and mind, which, in the human body, are reflected in the form of three humors or energies called Wind (tib: rLung), Bile (mKhrispa, pronunciation: Tripa) and Phlegm (Badken). These humors, or principles, are the quintessence of the energy that constantly flows in the human body and sustains the health with mental awareness. The three principles give positive health when they are in equilibrium and harmony, and bring ill health when the balance between them is lost. This is the central concept of the general theory, etiology, pathology, diagnosis and treatment of the body/mind in Tibetan Medicine. In short, it is through the gradation of the energy of mind, humors and physical constructions that the framework of the theory and practice of Tibetan Medicine is established.
Hundreds of physicians have researched, worked and written numerous commentaries on the main text Gyud-shi (‘Four Tantras‘), practice, Materia Medica, clinical experiences including History of Tibetan Medicine and have left this art for the next generations.

Tiibeti massaazikurus on väga põhjalik ja vajalik õpetus inimese kehast, meelest ja energeetikast ja annab õppijale suurepärase võimaluse ja vahendid aidata lähedasi, sobib õppimiseks kõigile, eriti ravitsemisest huvitatuile ja massööridele.
Kunye on pea 4000 aasta tagusesse aega ulatuv üksikasjalik tiibeti massaaž ning kuulub tiibeti meditsiini välispidiste teraapiate hulka. Kunye teostatakse massaažimatil, kestvus võib olla paar tundi. Massaaz on pikaajalise toimega, noorendav, taastav, raviv, elujõudu andev, toksiine väljutav.
Selle hulka kuuluvad erinevad mõju ja eesmärgiga protseduurid nagu:
– ravi õlisegude keha pinnale kandmine
– liigestega manipuleerimine (tsooni teraapia ja tai massaazi kombinatsiooni meenutav)
– soojendamisteraapiad,
– jahutamisteraapiad,
– lihaste töötlemine, massaaz
– tsoonide töötlemine
– kanalite mõjutamine
KELLELE SUUNATUD?
Tiibeti massaazikursus sobib iga ühele ja seda võib teha kõigile. Meie kehas on juba inimeseks sündides 364 haiguse alget. Oleneb meie käitumisest, meele seisundist ja toitumisest ning ka karmalistest teguritest kas need haigused vallanduvad või mitte.
Kui me ei oska oma meelt kontrolli alla saada meditatsiooni ja budistlike praktikatega siis peame looma tingimusi harmoonilisema keskonna loomisel oma kehalisele poolele, üheks võimaluseks organism tasakaalustamisel ja tervise säilitamisel on Tiibeti massaazi õppimine ja praktiseerimine enda peal ja oma lähedaste aitamine ja võibolla isegi kutsumuse leidmine selles suurepärases ravisüsteemis.
Õppija saab selgeks väga rikkaliku teadmistepagasi millega on võimalik edaspidi ravida ka teisi, talle õpetatakse meie kursutel mitmeid põnevaid ja kasulikke tarkusi.
Massaazikliendile tehakse diagnoos ja nähake ette vastavad raviprotseduurid. Seda otsustab terapeut või arst arvestades kliendi vanust, käitumist, aastaegade vaheldumist, uriini, pulssi, keelt, silmaiirist, unenägusid, rääkimist jpm. Enne ja peale massaazi võiks kõht olla mitte täis. Juua rohkem kuuma vet ja puhata, mitte tegeleda füüsilise aktiivsusega.
Masaazi eesmärk on luua kehas tasakaal sisemiste ja välimiste elementidega, mis loob rahuliku meeleseisundi ja rahu. Tiibeti Meditsiinis lähenetakse inimesele kui tervikule ja seda toetab ka ravi, püütakse leida haiguse põhjus ja arvestada keha, meele ja energiaga. Eesmärk on kõigil tasanditel luau harmoonia ja leida kesktee, vältida äärmusi ja anda soovitusi toitumise jm osas.

Kellele sobib?
Tiibeti massaaziga on võimalik inimest aidata ükskõik millise tervisehäda puhul. Mõnes mõttes sarnaneb tsooniteraapiaga kuna kehal asuvate punktide kaudu mis peegeldavad teatud siseorganeid, mõjutame tsoone, organeid jm. Isegi energeetilisel tasandil same kliendi seisundile kaasa aidata. Õpime tegema erinevaid raviprotseduure nagu õlisegusid, ravimtaimedest kompresse, vanne, kuume kivisid jm millega same massaazi teha.
Kliendi seisundi hindamiseks õpetab õpetaja kasutatakse vaatlust, küsitlust, pulsidiagnostikat, silmaiirise diagnostikat.
Kursusel antakse õpetusi kuidas juhendada kliente käitumise, eluviisi ja toitumise osas jpm.
Tiibeti Meditsiini õppijatele õpetatakse kuidas klientidele antakse vajadusel Tiibeti ravimeid või pannakse nõelu kuid massaazi õppijatele õpetatakse välispidiseid teraapiad mille osa massaaz ise ka on.
Niisiis lisaks ravimitele on võimalik ravi toetada ka väliste teraapiatega: nt külmad/kuumad kompressid, massaazh, ravivannid, nõelravi, moksha, kupud ja vere ehk aadrilaskmine.
Meditsiini õppimisel tulevad kasuks: budistliku filosoofia tundmine, astroloogia, ravimtaimede tundmine, geomantia jne.
Massaazikursus on osa tiibeti meditsiini jätkuõppest ja kestab 2 aastat.
Selle intensiivkuruse raames omandad suurepärase oskuse ravitseda inimesi täiesti uuel tasandil!
Oled väga oodatud!

PS! Mõnedel päevadel võime vajada vabatahtlike abi inglise eesti keele tlkimisel. Sel juhul loeng tasuta!

LPZ

Liitu meie uudiskirjaga

Oled alati kursis meie uudistega.

    Share This